Kazanie na dziś:

Uciekając przed samotnością szukamy innych, od których czasem się uzależniamy. Ilu z wiwatujących na cześć Jezusa robiło to świadomie, a ilu uległo psychozie tłumu? »»

 

Dzisiaj

13:30 - B-B, kościół Świętej Trójcy: Diecezjalny Dzień Młodzieży; procesja do katedry i Msza święta.
19:00 - Żywiec, amfiteatr pod Grojcem. Beskidzka Pasja.

Wiadomości

Bielsko-Biała: dziękczynienie młodzieży za peregrynację znaków ŚDM

Biskup wyjaśnił, że znaki, obok symbolu, porównania i analogii, są bardzo potrzebne w życiu religijnym, by mówić o działaniu Bogu. (30 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Wielkopostne spotkania ze słowem Bożym – VI Niedziela Wielkiego Postu

Kluczem rozważań jest osioł – z jednej strony traktowany z pogardą, jako zwierzę uparte i głupie – z drugiej uważany za zwierzę dobrotliwe. (29 marca 2015) »»

Noc Konfesjonałów po raz pierwszy w diecezji bielsko-żywieckiej

Parafia może zarejestrować swoją świątynię w portalu nockonfesjonalow.pl, podając godziny spowiedzi, lokalizację kościoła oraz jego fotografię. (29 marca 2015) »»

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Komisja Liturgiczna Diecezji Bielsko-Żywieckiej ogłasza zapisy na kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. (28 marca 2015) »»

Zakończyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa po beskidzkich szczytach

Uczestnicy wędrówki zdobywali kolejne beskidzkie szczyty, przy których zatrzymywali się, by rozważać stacje Drogi Krzyżowej. (28 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Droga Krzyżowa w Skoczowie

Droga Krzyżowa zakończyło się na Kaplicówce gdzie ks. Proboszcz Antoni Dewor udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa. (28 marca 2015) »»

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży "Nadzieja" ma nowe skrzydło

"W tej nadziei człowiek może powiedzieć: jestem zbawiony, a nawet największe uzależnienie może się skończyć" - mówił biskup Pindel. (28 marca 2015) »»

Droga Krzyżowa ulicami Brzeszcz

„Nasza Droga nigdy się nie kończy, gdyż nadal dotykać nas będą problemy – krzyże życia rodzinnego, małżeńskiego, samotnego czy kapłańskiego". (28 marca 2015) »»

Wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa po beskidzkich szczytach

„Trzeba wyjść za Jordan, by potem docenić piękno świątyni w Jerozolimie. Czasem potrzeba samotności, żeby docenić łaskę i siłę wspólnoty” (27 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel: oby człowiek odpowiadał „tak” życiu, by godził się pełnić wolę Boga

W auli Domu Parafialnego odbyło się spotkanie połączone z prezentacją działań prorodzinnych podejmowanych w diecezji bielsko-żywieckiej. (26 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: ligowy debiut drużyny „Luce” nazwanej na cześć patronki ŚDM

Drużyna wzięła nazwę od zaangażowanej w ruch Focolari Chiary Badano, którą założycielka ruchu Chiara Lubich nazwała –"Jasnym Światłem". (26 marca 2015) »»

Pielgrzymka z bielskiego Aresztu Śledczego na Jasną Górę

W 2009 roku biskupi polscy podjęli decyzję o ustanowieniu w liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra Dnia Modlitw za Więźniów. (26 marca 2015) »»

Najbardziej ekstremalna z Dróg Krzyżowych wyruszy dziś beskidzkimi szczytami

Oprócz 134 zgłoszonych w tegorocznej drodze pójdą także inni niezarejestrowani, dla których organizatorzy nie mają już żadnych pakietów. (26 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła mama ks. Antoniego Dewora

Pogrzeb śp. Ireny Dewor odbędzie się w poniedziałek 30 marca o godz. 14:00 w Bobrownikach Śląskich w parafii Przemienienia Pańskiego. (25 marca 2015) »»

Ks. Sadkiewicz: wysyłanie wielkanocnych kartek może być świadectwem wiary

"Ważne, abyśmy jako chrześcijanie nie uczestniczyli w tym procesie, bezwolnie powielając wzorce neutralności światopoglądowej". (25 marca 2015) »»

Bp Roman Pindel wzywa kapłanów do pogłębiania swej formacji

Biskup Roman Pindel cytuje przy tym słowa św. Jana Pawła II z posynodalnej adhortacji z 1992 „Pastores dabo Vobis”. (24 marca 2015) »»

Żywiec-Moszczanica: lokalni artyści w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Wystawę otworzył proboszcz parafii, ks. kanonik Edward Loranc. Wydarzenie uświetnił śpiew parafialnej scholi, która wykonała „Barkę” i inne pieśni. (24 marca 2015) »»

Oświęcim: karmelitanki świętowały 500. rocznicę urodzin św. Teresy od Jezusa

W homilii biskup-zauważył, że święte życie Teresy z Ávili, pełne trudności i wewnętrznej walki, stało się wielkim darem dla Kościoła i świata. (22 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Nowo bierzmowani w parafii w Inwałdzie

21 rozpoczęła się w parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie wizytacja kanoniczna biskupa Romana Pindla, ordynariusza bielsko-żywieckiego. (22 marca 2015) »»

Lekko Ekstremalna Droga Krzyżowa przeszła w Beskidach

Pątnicy trasę pokonali w ponad trzy godziny. Po drodze zatrzymywali się, by rozważać kolejne stacje Drogi Krzyżowej. (22 marca 2015) »»

Wizytacja kanoniczna w Dankowicach

Błogosławił dzieci i matki oczekujące potomstwa, odwiedził w domu chorego, złożył wizytę w domu rodziny wielodzietnej oraz w rodzinie zastępczej. (22 marca 2015) »»

Bp Greger: priorytet etyki nad techniką świadczy o służebnej postawie lekarza

W homilii bielsko-żywiecki sufragan wyjaśnił, dlaczego Kościół sprzeciwia się w swoim nauczaniu niektórym współczesnym ingerencjom medycznym. (21 marca 2015) »»

Ks. Burzyk: spowiedź leczy przed zobojętnieniem sumienia

W jawiszowickiej parafii Matki Bożej Bolesnej każdy uczeń gimnazjum i szkoły średniej otrzymał specjalne zaproszenie na naukę rekolekcyjną. (21 marca 2015) »»

Wielkopostne spotkania ze słowem Bożym – V Niedziela Wielkiego Postu

Wrzucenie ziarna i obumarcie służy narodzeniu nowego źdźbła z kłosem, jak męka i śmierć Jezusa prowadzi do Zmartwychwstania. (20 marca 2015) »»

Wizytacja kanoniczna w Inwałdzie

Od spotkania z nauczycielami i uczniami z Zespołu Szkół Samorządowych rozpoczęła się 19 marca wizytacja kanoniczna w parafii w Inwałdzie. (19 marca 2015) »»

Ekstremalna Droga Krzyżowa wzdłuż pogranicza polsko-czeskiego (zapowiedź)

"Trasa jest trudna, dla osób z dobrą kondycją fizyczną. Przebiega terenami górskimi, istnieje możliwość występowania niskich temperatur". (19 marca 2015) »»

Harcerskie rekolekcje

Starsza młodzież uczestniczyła w rekolekcjach tydzień później.Odbywały się one w Ośrodku Rekolekcyjnym im. bł. Salomei w Grodzisku k. Skały. (18 marca 2015) »»

Najbardziej ekstremalna z Dróg Krzyżowych przejdzie beskidzkimi szczytami

Br. Mirek Myszka – pallotyn z bielskiej parafii – poinformował, że na ekstremalną wyprawę zapisało się już ponad 50 osób w różnym wieku. (18 marca 2015) »»

Oświęcim: Ekstremalna Droga Krzyżowa do Wadowic lub Kalwarii (zapowiedź)

Przypominają też, że EDK to "przede wszystkim miejsce i czas na modlitwę i medytację. Bez tego EDK stanie się ekstremalną wyprawą". (18 marca 2015) »»

Maturzyści na Jasnej Górze

„Obserwuje się, zwłaszcza w duszpasterstwie uczniów szkół średnich, w duszpasterstwie młodzieży zmiany mentalności – zauważa ks. Studenski (17 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Beskidy: Lekko Ekstremalna Droga Krzyżowa (zapowiedź)

Nabożeństwo kończy się pod krzyżem na Hrobaczej Łące. Stąd uczestnicy na własną rękę i dowolną trasą wrócą do domu. (16 marca 2015) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 190

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja