Kazanie na dziś:

Kiedy wychodzą na jaw grzechy szanowanej osoby, zastanawiamy się nad wartością jej słów. Jezus mówi, że brak świadectwa faryzeuszy nie obniża znaczenia głoszonej przez nich nauki. »»

Dzisiaj

10:00 - Jaworzynka Trzycatek: Msza na Trójstyku. Biskupi F. Lobkowicz, Roman Pindel i Tomáš Galis.
12:00 - Beskidy, Magurka Wilkowicka. "Ewangelizacja w Beskidach".
20:00 - Żywiec, amfiteatr pod Grojcem. Koncert "Symphony the Best".

Trójstyk: modlitwa o pokój na granicy trzech państw

Bp Galis apelował, by przezwyciężyć strach i zaufać Bogu, naśladując w tym Maryję, która nieustannie kieruje człowieka do swego Syna. (23 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Jaworzynka: warsztaty „Arki Młodych” na granicy polsko-czesko-słowackiej

Kopia słynnej figury z Góry Gargano przybędzie na specjalne zaproszenie młodzieży z „Arki”. Na modlitwę zaproszono także miejscowych parafian. (22 sierpnia 2014) »»

Trójstyk: modlitwa trzech narodów na granicy trzech państw (zapowiedź)

Sobotnie uroczystości rozpoczną się od procesji, które prawie jednocześnie wyjdą z polskiego Trzycatka, słowackiego Čiernego i czeskiej Hrčavy. (21 sierpnia 2014) »»

Pielgrzymi-rowerzyści z Żywca dotarli na Saharę

"Tam gdzie dzieje się dobro, zło wkrada się w owczej skórze. Miesza, zwabia, obiecuje, łudzi, a przede wszystkim niszczy" (21 sierpnia 2014) »»

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej - sierpień

Aktualna lista zmian personalnych w diecezji bielsko-żywieckiej. (20 sierpnia 2014) »»

Trzebinia pożegnała swego pasterza

Od przyszłej niedzieli obowiązki trzebińskiego proboszcza obejmie ks. Piotr Krzystek, pracujący obecnie w parafii NMP Królowej Polski. (20 sierpnia 2014) »»

Zmarł śp. ks. Stanisław Sarnicki SAC

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. ks. Stanisława zostanie odprawiona 22 sierpnia br. o godz. 12.00 w pallotyńskim kościele w Bielsku-Białej. (19 sierpnia 2014) »»

Szczyrk Czyrna: poświęcenie „Alwerni i Drogi Krzyżowej”

Ks. Józef poświęcił „Alwernię i Drogę Krzyżową”, zaś w modlitewnym skupieniu razem ze św. Franciszkiem przeszliśmy od stacji do stacji. (18 sierpnia 2014) »»

Oświęcim: warsztaty o pojednaniu, zorganizowane przez Fundację im. M. Kolbego

Uczestników warsztatów łączy zawsze pytanie o realizowanie dróg pojednania tam, gdzie żyją, czasami w miejscach naznaczonych przemocą. (17 sierpnia 2014) »»

Bp Pindel: prośmy Ojca o dary dla tych, do których On nas posyła

W kaplicy Domu Prowincjalnego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek bp Roman Pindel przewodniczył uroczystościom jubileuszowym sióstr Jubilatek. (16 sierpnia 2014) »»

73. rocznica śmierci św. o. Maksymiliana Kolbe.

Dziękujmy, że możemy wspominać tutaj, obok Bloku Śmierci, ten wyraz największej miłości, jaką można okazać wobec drugiego człowieka. (15 sierpnia 2014) »»

Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasnej Górze

"Najpierw jeździliśmy z Bielska do Warszawy, potem z Pielgrzymką Krakowską, a jak powstałą diecezja, to utworzyliśmy diecezjalną pielgrzymkę" (12 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel: niech św. Maksymilian wyprasza moc do dawania świadectwa wiary