Kazanie na dziś:

Czasem Bóg pojmowany jest jak „instancja kontrolna”, bezwzględny strażnik przepisów oraz przykazań. Jezus uczy, że pełną radość człowiek osiąga jedynie wtedy, gdy z miłości »»

 

Dzisiaj

17:00 - B-B Hałcnów, Nawiedzenia NMP. Znaki Miłosierdzia. Bp R. Pindel.

Wiadomości

Zmarła Mama ks. prałata Ryszarda Lubra

Zmarła Mama ks. prałata Ryszarda Lubra. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 30 kwietnia o godzinie 10:00 w kościele parafialnym w Gilowicach. (30 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia na Leszczynach

27 kwietnia obraz Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II zawitały w parafii pw. Chrystusa Króla na Leszczynach. (29 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Straconce

Przy dźwiękach góralskiej muzyki powitano 26 kwietnia peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Straconce. (28 kwietnia 2016) »»

Zmarła Mama ks. prof. Józefa Kiedosa

Zmarła Mama ks. prof. Józefa Kiedosa. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 28 kwietnia br., o godz. 11:00 w Parafii Św. Floriana w Chorzowie. (27 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Mikuszowicach Krakowskich

Znaki Miłosierdzia uroczyście powitali wierni z biskupem Piotrem Gregerem oraz proboszczem ks. Grzegorzem Klają na placu przed kościołem. (27 kwietnia 2016) »»

Ks. prof. Lis o Kieślowskim i Zanussim: ich filmy pytają o zwykłego człowieka

To kolejne spotkanie parlamentarzystów i samorządowców z Podbeskidzia, które zorganizował ich diecezjalny duszpasterz ks. M. Studenski. (26 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Kobiernice: pszczelarze z Podbeskidzia mają relikwie św. Ambrożego

"Ale także niech Ambroży, ten święty tak ściśle łączony z pracą pszczelarza, będzie wzorem dla nas w pracowitości" - dodał biskup Pindel. (25 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Jak być wolnym - spotkanie ze świadkiem życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wizyta w klasztorze kęckim jest jednym z kilku spotkań siostry zaplanowanych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w najbliższym czasie. (25 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Dwoje brzeszczan w Amerykańskiej Częstochowie

Przeor Amerykańskiej Częstochowy przyznał, że premier jest pierwszą przedstawicielką najwyższych władz RP, która zawitała do sanktuarium. (24 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Bielsku-Białej Lipniku

W parafii, w której urodził się i został ochrzczony ojciec papieża Jana Pawła II, Karol Wojtyła, powtano obraz Jezusa Miłosiernego. (24 kwietnia 2016) »»

Wizytacja kanoniczna w parafii św. Elżbiety w Cieszynie

Odwiedził chorych w domu i szpitalu i DPS-ie, z uczniami i nauczycielami. Gościł w rodzinie wielodzietnej, rozmawiał ze służbą liturgiczną. (24 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w parafii, która wychowała 3 biskupów i gościła Karola Wojtyłę

„Podczas tego nawiedzenia wpatrujemy się w Jezusa Miłosiernego, który zawsze nas szuka, na nas czeka, przebacza nam, jest pełen miłosierdzia. (23 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: kustosz Muzeum Narodowego o obrazie Jana Matejki

Obraz opisywany przez krakowską znawczynię twórczości Matejki przedstawia wydarzenie na brzegach Jeziora Lednickiego w Wielkopolsce. (23 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Małych Kozach

Powitanie Znaków odbyło się przed świątynią z udziałem wiernych, bp. Tadeusza Rakoczego oraz proboszcza s. Walentego Brynczki. (23 kwietnia 2016) »»

Bp Pindel do maturzystów na Jasnej Górze: czy zmierzacie do Domu Ojca?

"Podstawową sprawą jest, czy zmierzam do Domu Ojca?. Jeżeli w tej perspektywie będę patrzył na wszystko, to zupełnie inaczej będę wybierał". (22 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Maturzyści na Jasnej Górze

"Jestem tu, bo z nimi chce się modlić, modlę się za nich, ale przede wszystkim modlę się z nimi o to, by odnaleźli swoją drogę życia". (22 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Kozach

Znaki Miłosierdzia w Kozach uroczyście powitali wierni z biskupem Piotrem Gregerem i proboszczem ks. Kazimierzem Grelą. (22 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Kozach Gajach

Peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia dotarły w ten sposób do dekanatu Bielsko-Biała III (Wschodniego). (21 kwietnia 2016) »»

Spotkanie ze świadkiem życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki (zapowiedź)

Jak wyjaśnia o. Bernard Potępa, spotkanie ma związek z imieninami błogosławionego kapłana, patrona Solidarności i dobrych przemian w Polsce. (20 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Mazańcowicach

Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo uczczenia Znaków Miłosierdzia, a o 21.00 Apel Jasnogórski i Msza św. z udziałem księży rodaków. (20 kwietnia 2016) »»

Katolicko-luterańskie przesłanie w rocznicę chrztu Polski

Pragniemy dziś z pełnym przekonaniem wyznawać przed światem ewangelię - dobrą nowinę, którą przejęliśmy od naszych przodków. (20 kwietnia 2016) »»

Oświęcim: Marsz dla Życia pod hasłem „Chrześcijańska rodzina opoką Polski”

Na 16 maja w OCK w Oświęcimiu zaplanowano sesję naukową „1050 lat chrześcijańskiego dziedzictwa siłą Narodu i Polskiej Rodziny”. (19 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Jaworzu

Eucharystii na powitanie obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Apostołów Miłosierdzia przewodniczył biskup pomocniczy Piotr Greger. (19 kwietnia 2016) »»

Cieszyn: Chrześcijański Marsz dla życia pod hasłem „Rodzina Szkołą Miłości”

"W rodzinie uczymy się, że życie jest bezcennym darem. W rodzinie uczymy się kochać dziecko od chwili poczęcia". (19 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Międzyrzeczu

Wierni z biskupem Romanem Pindlem i proboszczem ks. Janem Walusiem powitali kopię obrazu łagiewnickiego i relikwie świętych Apostołów Miłosierdzia. (19 kwietnia 2016) »»

Biskup Roman Pindel na debacie jasnogórskiej

Odpowiadając, czy księża mogą nauczać o małżeństwie i rodzinie bp Pindel odniósł się do książki Karola Wojtyły „Miłość i odpowiedzialność”. (18 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

XV Dni kolbiańskie

Centrum w Harmężach zaprasza wszystkich na kolejne spotkania. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.harmeze.franciszkanie.pl (18 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Jawiszowice-os. Brzeszcze: ewangelizacja uczniów przez plakaty

Plakaty zostaną zawieszone w salach lekcyjnych, na korytarzach i na szkolnej gazetce; będą też wykorzystywane przez katechetów. (18 kwietnia 2016) »»

Pogórze: modlitwa wolontariuszy Caritas

"Lepiej tego nie można było nazwać. To genialne określenie. Bo czy nie jest konieczne czynienie miłości właśnie z wyobraźnią?". (17 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Kościół w Rychwałdzie będzie bazyliką mniejszą

To tytuł honorowy, nadawany przez papieża, który otrzymują kościoły wyróżniające się wartością zabytkową, liturgiczną, pielgrzymkową i duszpasterską. (17 kwietnia 2016) »»

Kończyce Małe - nowe miejsce regularnej celebracji Mszy Trydenckiej

Sprawowanie Mszy św. w rycie nadzwyczajnym umożliwił wydany w 2007 list apostolski - motu proprio Benedykta XVI, „Summorum Pontificum”. (17 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Bierach

Proboszcz ks. Jan Froelich zachęcił do o modlitwę w intencji gimnazjalistów przyjmujących sakrament umocnienia wiary. (17 kwietnia 2016) »»

Uroczytości patriotyczne w Ustroniu

Po Eucharystii uczestnicy wydarzenia przeszli pod Pomnik Pamięci Narodowej obok Urzędu Miejskiego, aby tam pomodlić się i zapalić znicze. (17 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Roman Kluska w Harmężach: być szczęśliwym to spełniać wolę Boga

"Szczęście osiągam wtedy, gdy realizuję wolę Bożą. Ja swoim marnym rozumem już nie dociekam planów Pana Boga. Nie dociekam Jego ekonomii". (16 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Spotkanie ze słowem Bożym: owce słuchają głosu Baranka

Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. (16 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Jasienicy

16 kwietnia powitano peregrynujące po diecezji obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie Apostołów Miłosierdzia w parafii pw. św. Jerzego w Jasienicy. (16 kwietnia 2016) »»

Ks. Marek Studenski o Tygodniu Wychowania

Wyjaśnił, że idea szóstego Tygodnia Wychowania ma służyć zaangażowaniu na rzecz wychowania młodzieży różnych podmiotów. (15 kwietnia 2016) »»

Poznańskie spotkanie zespołu ds. dialogu z Kościołem luterańskim

Spotkanie odbyło się w Kościele Łaski Bożej w Poznaniu. Uczestniczył w nim m.in. biskup Kościoła ewangelicko-augsburskiego Jerzy Samiec. (15 kwietnia 2016) »»

Biskupi na obchodach Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski

W programie jest posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, a także szereg wydarzeń o charakterze religijnym, ewangelizacyjnym i kulturalnym. (15 kwietnia 2016) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 176

1996-2016 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja