Kazanie na dziś:

Niektórzy pedagodzy, nauczyciele czy duszpasterze zbytnio wierzą w skuteczność udzielanych napomnień. Choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą” – mówi Abraham o grzeszących »»

08:00 - Istebna, droga krzyżowa ze znakami ŚDM, z Gimnazjum do kościoła.
16:30 - B-B, kuria. Msza i zebranie Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich.
17:00 - Rajcza, przywitanie znaków ŚDM i Msza św. Bp Tadeusz Rakoczy.
19:00 - Łodygowice G. kościół. Semin. pt. Szkoła Wiary Chrześcijańskiej (Szkoła Ewangelizacji).
19:00 - Wisła Cen. Semin. pt. Szkoła Wiary Chrześcijańskiej dla katolickich parafii (Szkoła Ewangelizacji).

Krzyż i ikona ŚDM w najwyżej położonych miejscowościach w Beskidach

Podczas nocnej adoracji młodzież otrzymała miniatury krzyża ŚDM. Przed północą odbyła się też Droga Krzyżowa wokół koniakowskiej świątyni. (5 marca 2015) »»

Peregrynujące znaki Światowych Dni Młodzieży w Ustroniu

Bp nawiązując do czytania Ewangelii św. Mateusza o pysznych faryzeuszach i uczonych w Piśmie, rozważał znaczenie pokory w życiu chrześcijanina. (4 marca 2015) »»

Plakaty „Konkubinat to grzech” także w Bielsku-Białej

„Autorzy plakatu nie nawołują w nim do zła. Przypominają o istotnym prawie moralnym, którego zachowanie nikomu nie przyniosło i nie przyniesie szkody” (4 marca 2015) »»

Początek nowenny przed beatyfikacją polskich męczenników z Peru (zapowiedź)

Wezmą w niej udział m.in. przełożeni franciszkańskich klasztorów, którzy specjalnie przyjadą na ten dzień z całej południowej Polski. (4 marca 2015) »»

Bielsko-Biała: pogrzeb zasłużonej katechetki, wychowanki grona kapłanów

"Od Kępy Hałcnowskiej do Złotych Łanów można było widzieć jej charakterystyczny uśmiech, którym obdarzała każdego napotkanego przechodnia". (4 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger w Cieszynie: wniknijmy za zasłonę znaków ŚDM

"Tymczasem rachunek sumienia trzeba rozpocząć od siebie: – podkreślił biskup, przypominając o potrzebie naśladowania miłosierdzia Boga. (3 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Odrowąż Podhalański: ostatnie pożegnanie księdza Józefa Szczypty

Śp. ks. Józef Szczypta miał 77 lat. Zmagał się z chorobą. Po skończeniu Liceum w Nowym Targu wstąpił do krakowskiego seminarium. (3 marca 2015) »»

Znaki ŚDM w Strumieniu

Podczas Eucharystii młodzież trzecich klas gimnazjum przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Po Mszy odbyło się czuwanie przy znakach ŚDM. (2 marca 2015) »»

Pogrzeb ks. prałata J. Szczypty – budowniczego parafii na Złotych Łanach

"Drogi Józiu, mój przyjacielu. Dziękujemy Ci za twoje kapłaństwo, twoją ofiarność i troskę o innych, za dobro, które roztaczałeś wokół siebie". (2 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Skoczów: Droga krzyżowa z udziałem znaków ŚDM

„Dzisiaj potrzeba wyraźnego świadectwa miłości. I takie świadectwo muszą otrzymać od nas jako wspólnoty” – przekonywał. (2 marca 2015) »»

Rychwałd: odnowiony obraz Matki, Pani Ziemi Żywieckiej już w domu

Odnowiona ikona jest obecnie bez koron. Zostaną nałożone 19 lipca 2015 roku, kiedy to podczas uroczystości Złotego Jubileuszu w lipcu br. (1 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Skoczów: krzyż i ikona ŚDM przybyły do diecezji bielsko-żywieckiej

"Stąd zaczyna się budzenie w nas, którzy tworzymy Kościół, takiej świadomości, że oto chcemy się zgromadzić z młodymi całego świata za rok". (1 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Żywiecczyzna: pamiętano o „żołnierzach wyklętych”

O „żołnierzach wyklętych” pamiętano także w pobliskich Radziechowach. Pod Krzyżem Jubileuszowym na Matysce w Beskidzie Żywieckim. (1 marca 2015) »»

Znaki ŚDM - z Sosnowca do Skoczowa

Trwa peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej - krzyża i ikony Salus Populi Romani. (1 marca 2015) »»

Zmarła matka ks. Wiesława Kondziołki, proboszcza parafii Ogrodzona.

Zmarła śp. Maria Kondziołka, mama ks. Wiesława Kondziołki, proboszcza parafii Ogrodzona. Pogrzeb w środę 4 marca 11.00 w Zebrzydowicach. (1 marca 2015) »»

Pogrzeb śp. ks. Stanisława Janika w Cięcinie

Ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do parafii Cięcina – Węgierska Górka koło Żywca, gdzie w czwartek, 5 marca o 12.00. (1 marca 2015) »»

Wielkopostne spotkania ze słowem Bożym – II Niedziela Wielkiego Postu