Kazanie na dziś:

Zbigniew Herbert zauważył, że współczesnego człowieka cechuje „narcyzm cywilizacyjny”: fascynacja sobą i swoją wyjątkowością. Ewangeliczny prostaczek to człowiek otwarty na Boga »»

17:00 - B-B Hałcnów, Nawiedzenia NMP. Znaki Miłosierdzia. Bp R. Pindel.

Dni Kultury Chrześcijańskiej (zapowiedź)

„Jeden Pan, Jedna Wiara, Jeden Chrzest” – pod tym hasłem w dniach 12–15 maja odbędą się organizowane w Cieszynie Dni Kultury Chrześcijańskiej. (5 maja 2016) »»

W poniedziałek, 2 maja 2016 roku, kuria diecezjalna jest nieczynna

W poniedziałek, 2 maja 2016 roku, kuria diecezjalna jest nieczynna. (2 maja 2016) »»

Znaki Miłosierdzia na Złotych Łanach

Wierni z proboszczem ks. Stanisławem Wójcikiem przywitali obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie świętych Apostołów Miłosierdzia. (1 maja 2016) »»

Kilometry Dobra idą na rekord!

Caritas Diecezji współorganizuje kampanię „Kilometry Caritas”, której celem jest pozyskanie środków finansowych na Wakacyjną Akcję Caritas. (1 maja 2016) »»

Zmarła Mama ks. prałata Ryszarda Lubra

Zmarła Mama ks. prałata Ryszarda Lubra. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 30 kwietnia o godzinie 10:00 w kościele parafialnym w Gilowicach. (30 kwietnia 2016) »»

Ok. 2 tys. osób pójdzie w pielgrzymce do sanktuarium w Łagiewnikach

Tegoroczna pielgrzymka przebiegać będzie pod znakiem dziękczynienia za peregrynację Znaków Miłosierdzia w diecezji bielsko-żywieckiej. (30 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia na Leszczynach

27 kwietnia obraz Jezusa Miłosiernego i relikwii św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II zawitały w parafii pw. Chrystusa Króla na Leszczynach. (29 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Straconce

Przy dźwiękach góralskiej muzyki powitano 26 kwietnia peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Straconce. (28 kwietnia 2016) »»

Zmarła Mama ks. prof. Józefa Kiedosa

Zmarła Mama ks. prof. Józefa Kiedosa. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 28 kwietnia br., o godz. 11:00 w Parafii Św. Floriana w Chorzowie. (27 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Mikuszowicach Krakowskich

Znaki Miłosierdzia uroczyście powitali wierni z biskupem Piotrem Gregerem oraz proboszczem ks. Grzegorzem Klają na placu przed kościołem. (27 kwietnia 2016) »»

Ks. prof. Lis o Kieślowskim i Zanussim: ich filmy pytają o zwykłego człowieka

To kolejne spotkanie parlamentarzystów i samorządowców z Podbeskidzia, które zorganizował ich diecezjalny duszpasterz ks. M. Studenski. (26 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Kobiernice: pszczelarze z Podbeskidzia mają relikwie św. Ambrożego

"Ale także niech Ambroży, ten święty tak ściśle łączony z pracą pszczelarza, będzie wzorem dla nas w pracowitości" - dodał biskup Pindel. (25 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Jak być wolnym - spotkanie ze świadkiem życia bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wizyta w klasztorze kęckim jest jednym z kilku spotkań siostry zaplanowanych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w najbliższym czasie. (25 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Dwoje brzeszczan w Amerykańskiej Częstochowie

Przeor Amerykańskiej Częstochowy przyznał, że premier jest pierwszą przedstawicielką najwyższych władz RP, która zawitała do sanktuarium. (24 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Bielsku-Białej Lipniku

W parafii, w której urodził się i został ochrzczony ojciec papieża Jana Pawła II, Karol Wojtyła, powtano obraz Jezusa Miłosiernego. (24 kwietnia 2016) »»

Wizytacja kanoniczna w parafii św. Elżbiety w Cieszynie

Odwiedził chorych w domu i szpitalu i DPS-ie, z uczniami i nauczycielami. Gościł w rodzinie wielodzietnej, rozmawiał ze służbą liturgiczną. (24 kwietnia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w parafii, która wychowała 3 biskupów i gościła Karola Wojtyłę

„Podczas tego nawiedzenia wpatrujemy się w Jezusa Miłosiernego, który zawsze nas szuka, na nas czeka, przebacza nam, jest pełen miłosierdzia. (23 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: kustosz Muzeum Narodowego o obrazie Jana Matejki

Obraz opisywany przez krakowską znawczynię twórczości Matejki przedstawia wydarzenie na brzegach Jeziora Lednickiego w Wielkopolsce. (23 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Małych Kozach

Powitanie Znaków odbyło się przed świątynią z udziałem wiernych, bp. Tadeusza Rakoczego oraz proboszcza s. Walentego Brynczki. (23 kwietnia 2016) »»

Bp Pindel do maturzystów na Jasnej Górze: czy zmierzacie do Domu Ojca?

"Podstawową sprawą jest, czy zmierzam do Domu Ojca?. Jeżeli w tej perspektywie będę patrzył na wszystko, to zupełnie inaczej będę wybierał". (22 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Maturzyści na Jasnej Górze

"Jestem tu, bo z nimi chce się modlić, modlę się za nich, ale przede wszystkim modlę się z nimi o to, by odnaleźli swoją drogę życia". (22 kwietnia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Kozach