Kazanie na dziś:

Kardynał Stefan Wyszyński używał hostii z obrazem Maryi; na krytykę, że to Ciało Chrystusa, odpowiadał: „A skąd Jezus wziął ciało?”. Naturę ludzką Jezus otrzymał, jak każde inne dziecko »»

 

Dzisiaj

21:00 - Jasna Góra. Modlitewne czuwanie w intencji diecezji bielsko-żywieckiej.

Wiadomości

Jaworzynka: warsztaty „Arki Młodych” na granicy polsko-czesko-słowackiej

Kopia słynnej figury z Góry Gargano przybędzie na specjalne zaproszenie młodzieży z „Arki”. Na modlitwę zaproszono także miejscowych parafian. (22 sierpnia 2014) »»

Trójstyk: modlitwa trzech narodów na granicy trzech państw (zapowiedź)

Sobotnie uroczystości rozpoczną się od procesji, które prawie jednocześnie wyjdą z polskiego Trzycatka, słowackiego Čiernego i czeskiej Hrčavy. (21 sierpnia 2014) »»

Pielgrzymi-rowerzyści z Żywca dotarli na Saharę

"Tam gdzie dzieje się dobro, zło wkrada się w owczej skórze. Miesza, zwabia, obiecuje, łudzi, a przede wszystkim niszczy" (21 sierpnia 2014) »»

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej - sierpień

Aktualna lista zmian personalnych w diecezji bielsko-żywieckiej. (20 sierpnia 2014) »»

Trzebinia pożegnała swego pasterza

Od przyszłej niedzieli obowiązki trzebińskiego proboszcza obejmie ks. Piotr Krzystek, pracujący obecnie w parafii NMP Królowej Polski. (20 sierpnia 2014) »»

Zmarł śp. ks. Stanisław Sarnicki SAC

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. ks. Stanisława zostanie odprawiona 22 sierpnia br. o godz. 12.00 w pallotyńskim kościele w Bielsku-Białej. (19 sierpnia 2014) »»

Szczyrk Czyrna: poświęcenie „Alwerni i Drogi Krzyżowej”

Ks. Józef poświęcił „Alwernię i Drogę Krzyżową”, zaś w modlitewnym skupieniu razem ze św. Franciszkiem przeszliśmy od stacji do stacji. (18 sierpnia 2014) »»

Oświęcim: warsztaty o pojednaniu, zorganizowane przez Fundację im. M. Kolbego

Uczestników warsztatów łączy zawsze pytanie o realizowanie dróg pojednania tam, gdzie żyją, czasami w miejscach naznaczonych przemocą. (17 sierpnia 2014) »»

Bp Pindel: prośmy Ojca o dary dla tych, do których On nas posyła

W kaplicy Domu Prowincjalnego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek bp Roman Pindel przewodniczył uroczystościom jubileuszowym sióstr Jubilatek. (16 sierpnia 2014) »»

73. rocznica śmierci św. o. Maksymiliana Kolbe.

Dziękujmy, że możemy wspominać tutaj, obok Bloku Śmierci, ten wyraz największej miłości, jaką można okazać wobec drugiego człowieka. (15 sierpnia 2014) »»

Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasnej Górze

"Najpierw jeździliśmy z Bielska do Warszawy, potem z Pielgrzymką Krakowską, a jak powstałą diecezja, to utworzyliśmy diecezjalną pielgrzymkę" (12 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel: niech św. Maksymilian wyprasza moc do dawania świadectwa wiary

Podczas nabożeństwa „Transitus”, upamiętniającego śmierć, przejście o. Kolbego z tego świata do nieba, wierni wysłuchają Testamentu o. Maksymiliana, (11 sierpnia 2014) »»

Bielowicko: pielgrzymka do św. Wawrzyńca

W kazaniu ks. Bogdan Biel – proboszcz z Kończyc Wielkich – podkreślił, że we współczesnych czasach trzeba walczyć o swoją wiarę. (11 sierpnia 2014) »»

S. Rapacz OCPA: św. Klara z Asyżu olśniewała światłem Boga w jej duszy

W liturgiczne wspomnienie św. Klary w klasztorze sprawowane były uroczyste Msze, a po południu odbyło się nabożeństwo „Transitus”. (11 sierpnia 2014) »»

Parafialni krwiodawcy oddali ponad 25 litrów krwi

Parafialny klub honorowego krwiodawstwa działa od 16 lat. Początek jego działalności miał związek z powodzią, jaka nawiedziła Podbeskidzie. (10 sierpnia 2014) »»

Beskid Żywiecki: Msza na Matysce w 10. rocznicę śmierci ks. Gawlika

Liturgii przewodniczył radziechowski proboszcz Ryszard Kubasiak. W kazaniu wspominał swego poprzednika i wszystkie jego przedsięwzięcia. (10 sierpnia 2014) »»

Bp Pindel w Oświęcimiu: Edyta Stein urzeczywistniła krzyż w swoim życiu

Przywołując słowa kolekty, biskup modlił się, by za wstawiennictwem św. Benedykty od Krzyża, wszyscy uznali w Chrystusie Zbawiciela. (9 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Beskidy: ewangelizacja na Wielkiej Raczy

Mszy przewodniczył były misjonarz w Ameryce Południowej o. Ryszard Jarmuż z Franciszkańskiego Dom Formacyjno-Edukacyjnego w Rychwałdzie. (9 sierpnia 2014) »»

Pielgrzymi-rowerzyści z Żywca w drodze na Saharę dotarli do Fatimy

Zredukowana obecnie do siedmiu osób grupa ks. Grzegorza Kierpca zamierza dojechać na Saharę do miejscowości Merzouga w Maroku. (7 sierpnia 2014) »»

Młodzież z Diecezjalnego Centrum ŚDM wśród pielgrzymów

Młodzi rozdawali pielgrzymom specjalnie przygotowane na tę okazję materiały informacyjne. Zachęcali młodych do jeszcze większej aktywności. (7 sierpnia 2014) »»

Kęty: ekologiczny i bezalkoholowy festyn franciszkański (zapowiedź)

Dochód z festynu franciszkańskiego przeznaczony zostanie na dalszą odnowę zabytkowego kompleksu kościelno-klasztornego. (7 sierpnia 2014) »»

Bielsko-żywieccy pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

Najstarszy pielgrzym, to idąca po raz dwudziesty trzeci 83-letnia Józefa Bąk z Bielska-Białej, najmłodszy to dwuletni Benjamin z Cięciny. (6 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Na pątniczym szlaku do Jasnej Góry (zdjęcia)

Pielgrzymi podążający do Pani Jasnogórskiej pierwszy odcinek swego pątniczego szlaku przeszli wspólnie z biskupem ordynariuszem (6 sierpnia 2014) »»

Bp Pindel: szkoła nowej ewangelizacji wprowadza do Kościoła więcej przestrzeni

Bp zaapelował do ewangelizatorów, by odważnie poszerzali Kościół wychodząc do tych, którzy są poza nim, którzy patrzą na niego z nieufnością. (5 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała Komorowice: dzielili się wiarą, ewangelizując po domach

"Oczywiście są lęki, obawy, niepewność, ale towarzyszy nam także radość, że możemy powiedzieć o naszej wierze, o Jezusie" - mówi ewangelizatorka. (4 sierpnia 2014) »»

Żywiec: koncert muzyki filmowej pod dyrekcją ks. P. Pasternaka (zapowiedź)

Bydgoska Orkiestra Muzyki Filmowej pod batutą ks. Pasternaka jest cenioną nie tylko w Polsce i odnosi sukcesy również poza granicami kraju. (3 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. Zązel: odebrałem komfort picia wielu rodzinom

Jednym z ostatnich punktów była bezalkoholowa zabawa z wodzirejem i zespołem muzycznym, która trwała do późnych godzin nocnych. (3 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Beskidy: uroczystości Matki Bożej Śnieżnej na Trzonce z udziałem kard. Nycza

Kapliczka na Trzonce została wybudowana prawdopodobnie w XVIII w. Spod kapliczki wypływa z krystalicznie czysta woda. (3 sierpnia 2014) »»

Ewangelizacja na Hali Lipowskiej

Mottem spotkania ewangelizacyjnego w Beskidach były słowa Modlitwy Pańskiej „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. (3 sierpnia 2014) »»

Kęty: tradycyjny odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli

Przypomniał, że Jezus w całym swym ziemskim życiu wyrażał szacunek wobec kobiet, a w spotkaniu z Nim kobiety odzyskiwały godność i szacunek. (2 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Bronakowski: wzrost spożycia alkoholu w Polsce to porażka polskiego państwa

Bp Tadeusz Bronakowski w homilii potępił zjawisko rozpijania Polaków przez tych, którzy na produkcji i handlu alkoholem zarabiają miliony. (1 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 174

1996-2014 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja