Kazanie na dziś:

Wielu z nas uważa, że mycie komuś nóg jest czynnością poniżającą. Święty Piotr twierdzi, że nie jest godzien, by Jezus umywał mu nogi. A czy my jesteśmy godni, by umywać nogi naszym »»

 

Dzisiaj

10:00 - B-B, katedra. Msza Krzyżma Świętego z udziałem wszystkich kapłanów diecezji.
18:00 - Żywiec, konkatedra. Msza Wieczerzy Pańskiej. Bp Piotr Greger.
18:00 - B-B Komorowice. Msza Wieczerzy Pańskiej. Bp Tadeusz Rakoczy.
18:30 - B-B, katedra. Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem ordynariusza.
19:00 - Zamarski, kościół św. Rocha. Start EDK.

Wiadomości

Informacje dla Księży uczestniczących we Mszy św. z poświęceniem Krzyżma

W procesji na rozpoczęcie liturgii uczestniczą wszyscy księża. Księża zajmują wskazane przez kleryków miejsca w opisanych ławkach według porządku. (2 kwietnia 2015) »»

Biskup modlił się ze wspólnotami Drogi Neokatechumenalnej

Po modlitwie wiernych, odmówieniu Modlitwy Pańskiej, i przekazaniu znaku pokoju, biskup Roman Pindel udzielił błogosławieństwa. (1 kwietnia 2015) »»

Wzruszająca „Beskidzka Pasja” w Żywcu

"Ostatnie tygodnie to czas ciężkich prób. Bałem się do ostatniej chwili, że może się nie udać. W końcu na scenie nie występowali profesjonalni aktorzy". (1 kwietnia 2015) »»

Kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego

Komisja Liturgiczna Diecezji Bielsko-Żywieckiej ogłasza zapisy na kurs dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego. (31 marca 2015) »»

Zamarski: EDK wyruszy w nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek

Uczestnicy EDK mają do wyboru dwie trasy – z Zamarsk do sanktuarium MB Królowej Polski w Szczyrku (34 km) lub dłuższą – na Matyskę (49 km). (31 marca 2015) »»

Biblijna pielgrzymka katechetów do Grecji śladami św. Pawła (zapowiedź)

Zaznacza, że ten etap głoszenia Ewangelii przez św. Pawła ma ogromne znaczenie, bo dzięki niemu wyznawcami Chrystusa się także Słowianie. (31 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: dziękczynienie młodzieży za peregrynację znaków ŚDM

Biskup wyjaśnił, że znaki, obok symbolu, porównania i analogii, są bardzo potrzebne w życiu religijnym, by mówić o działaniu Bogu. (30 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Broniący życia film "Doonby" do obejrzenia także w Bielsku-Białej

"Doonby" to mocny głos za życiem, przy tym z bardzo świeżą, oryginalną, niewykorzystywaną dotąd w kinie argumentacją. (30 marca 2015) »»

Wielkopostne spotkania ze słowem Bożym – VI Niedziela Wielkiego Postu

Kluczem rozważań jest osioł – z jednej strony traktowany z pogardą, jako zwierzę uparte i głupie – z drugiej uważany za zwierzę dobrotliwe. (29 marca 2015) »»

Noc Konfesjonałów po raz pierwszy w diecezji bielsko-żywieckiej

Parafia może zarejestrować swoją świątynię w portalu nockonfesjonalow.pl, podając godziny spowiedzi, lokalizację kościoła oraz jego fotografię. (29 marca 2015) »»

Beskid Mały: Niedziela Palmowa na Groniu Jana Pawła II

Na szczyt beskidzki dotarli w Niedzielę Palmową liczni turyści i pielgrzymi z różnych stron Polski. Dominowali mieszkańcy Śląska i Małopolski. (29 marca 2015) »»

Zakończyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa po beskidzkich szczytach

Uczestnicy wędrówki zdobywali kolejne beskidzkie szczyty, przy których zatrzymywali się, by rozważać stacje Drogi Krzyżowej. (28 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Droga Krzyżowa w Skoczowie

Droga Krzyżowa zakończyło się na Kaplicówce gdzie ks. Proboszcz Antoni Dewor udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa. (28 marca 2015) »»

Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży "Nadzieja" ma nowe skrzydło

"W tej nadziei człowiek może powiedzieć: jestem zbawiony, a nawet największe uzależnienie może się skończyć" - mówił biskup Pindel. (28 marca 2015) »»

Droga Krzyżowa ulicami Brzeszcz

„Nasza Droga nigdy się nie kończy, gdyż nadal dotykać nas będą problemy – krzyże życia rodzinnego, małżeńskiego, samotnego czy kapłańskiego". (28 marca 2015) »»

Wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa po beskidzkich szczytach

„Trzeba wyjść za Jordan, by potem docenić piękno świątyni w Jerozolimie. Czasem potrzeba samotności, żeby docenić łaskę i siłę wspólnoty” (27 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel: oby człowiek odpowiadał „tak” życiu, by godził się pełnić wolę Boga

W auli Domu Parafialnego odbyło się spotkanie połączone z prezentacją działań prorodzinnych podejmowanych w diecezji bielsko-żywieckiej. (26 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: ligowy debiut drużyny „Luce” nazwanej na cześć patronki ŚDM

Drużyna wzięła nazwę od zaangażowanej w ruch Focolari Chiary Badano, którą założycielka ruchu Chiara Lubich nazwała –"Jasnym Światłem". (26 marca 2015) »»

Pielgrzymka z bielskiego Aresztu Śledczego na Jasną Górę

W 2009 roku biskupi polscy podjęli decyzję o ustanowieniu w liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra Dnia Modlitw za Więźniów. (26 marca 2015) »»

Najbardziej ekstremalna z Dróg Krzyżowych wyruszy dziś beskidzkimi szczytami

Oprócz 134 zgłoszonych w tegorocznej drodze pójdą także inni niezarejestrowani, dla których organizatorzy nie mają już żadnych pakietów. (26 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarła mama ks. Antoniego Dewora

Pogrzeb śp. Ireny Dewor odbędzie się w poniedziałek 30 marca o godz. 14:00 w Bobrownikach Śląskich w parafii Przemienienia Pańskiego. (25 marca 2015) »»

Ks. Sadkiewicz: wysyłanie wielkanocnych kartek może być świadectwem wiary

"Ważne, abyśmy jako chrześcijanie nie uczestniczyli w tym procesie, bezwolnie powielając wzorce neutralności światopoglądowej". (25 marca 2015) »»

Bp Roman Pindel wzywa kapłanów do pogłębiania swej formacji

Biskup Roman Pindel cytuje przy tym słowa św. Jana Pawła II z posynodalnej adhortacji z 1992 „Pastores dabo Vobis”. (24 marca 2015) »»

Żywiec-Moszczanica: lokalni artyści w 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II

Wystawę otworzył proboszcz parafii, ks. kanonik Edward Loranc. Wydarzenie uświetnił śpiew parafialnej scholi, która wykonała „Barkę” i inne pieśni. (24 marca 2015) »»

Oświęcim: karmelitanki świętowały 500. rocznicę urodzin św. Teresy od Jezusa

W homilii biskup-zauważył, że święte życie Teresy z Ávili, pełne trudności i wewnętrznej walki, stało się wielkim darem dla Kościoła i świata. (22 marca 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Nowo bierzmowani w parafii w Inwałdzie

21 rozpoczęła się w parafii Narodzenia NMP w Inwałdzie wizytacja kanoniczna biskupa Romana Pindla, ordynariusza bielsko-żywieckiego. (22 marca 2015) »»

Lekko Ekstremalna Droga Krzyżowa przeszła w Beskidach

Pątnicy trasę pokonali w ponad trzy godziny. Po drodze zatrzymywali się, by rozważać kolejne stacje Drogi Krzyżowej. (22 marca 2015) »»

Wizytacja kanoniczna w Dankowicach

Błogosławił dzieci i matki oczekujące potomstwa, odwiedził w domu chorego, złożył wizytę w domu rodziny wielodzietnej oraz w rodzinie zastępczej. (22 marca 2015) »»

Bp Greger: priorytet etyki nad techniką świadczy o służebnej postawie lekarza

W homilii bielsko-żywiecki sufragan wyjaśnił, dlaczego Kościół sprzeciwia się w swoim nauczaniu niektórym współczesnym ingerencjom medycznym. (21 marca 2015) »»

Ks. Burzyk: spowiedź leczy przed zobojętnieniem sumienia

W jawiszowickiej parafii Matki Bożej Bolesnej każdy uczeń gimnazjum i szkoły średniej otrzymał specjalne zaproszenie na naukę rekolekcyjną. (21 marca 2015) »»

Wielkopostne spotkania ze słowem Bożym – V Niedziela Wielkiego Postu

Wrzucenie ziarna i obumarcie służy narodzeniu nowego źdźbła z kłosem, jak męka i śmierć Jezusa prowadzi do Zmartwychwstania. (20 marca 2015) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 190

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja