Kazanie na dziś:

Nie słuchamy nauczycieli, którzy zamiast wykładać odczytują swoje skrypty. Słuchacze zdumiewali się nauką Jezusa, gdyż Jego słowa były pełne mocy. Nie wystarczy mówić rzeczy »»

 

Dzisiaj

18:00 - Cieszyn Kalembice, kościół Miłosierdzia Bożego. Msza prymicyjna bpa Tadeusza Kusego.

Wiadomości

Rychwałd: „Podaruj Mamie sukienkę” – akcja zbiórki na wotum wdzięczności

Ozdobną suknię wykona renomowana trójmiejska pracownia, a odsłonięcie sukienki nastąpi 19 lipca 2015 roku w 50. rocznicę koronacji obrazu. (2 września 2014) »»

Wilkowice: początek nowego roku szkolnego z udziałem ordynariusza

Biskup przypomniał, że centralną prawdą Ewangelii jest wiara w zbawiającego Boga, który chce wyprowadzać człowieka z nieszczęścia. (1 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger: w kulturze zmanipulowanego słowa trudno usłyszeć Chrystusa

Biskup przytaczał świadectwo życia więzionego przez wiele lat wietnamskiego kardynała Nguyena van Thuana, które purpurat zawarł w rekolekcjach. (1 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Węgierska Górka: uczczono pamięć o obrońcach z „Westerplatte Południa”

Liturgii na terenie fortu przewodniczył proboszcz parafii św. Katarzyny w Cięcinie ks. Stanisław Bogacz. Kazanie wygłosił o. płk Andrzej Gut. (1 września 2014) »»

Beskid Mały: modlitwa wadowickich pielgrzymów na papieskim szczycie

Ksiądz zachęcał do modlitwy w intencji pokoju, wszystkich, którzy walczą w obronie wiary oraz żołnierzy, którzy 75 lat temu ginęli w obronie Polski. (1 września 2014) »»

Bp Pindel podczas dożynek: nauczmy się mądrze posiadać, wdzięczni wobec Boga

W nawiązaniu do Listu św. Pawła do Tymoteusza bp Roman Pindel zachęcał do „poprzestawania na tym co wystarczy”. (31 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger w Osieku: bochenek chleba nigdy nam nie spowszechnieje

"Dlatego Jezus kazał nam w modlitwie prosić Boga Ojca o to, aby nam chleba nigdy nie zabrakło: Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj". (31 sierpnia 2014) »»

Leśna: prorodzinny i prozdrowotny parafialny rajd rowerowy

"Rajd ten integruje wspólnotę parafialną i mobilizuje wszystkich do wspólnego działania. Chylę czoło wobec poszczególnych osób i organizacji". (31 sierpnia 2014) »»

Pielgrzymka żywiecka po raz 403. na jasnej Górze

"Dowiedliście przez modlitwę, przez milczenie, przez słuchanie Słowa Bożego, jesteście ludźmi, którzy idą za Maryją, która idzie za Jezusem" (30 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Polsko-czeskie uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzieckiego (zapowiedź)

Uroczystościom w Cieszynie towarzyszą słowa św. Melchiora: „Róbcie ze mną, co chcecie, ale ja nigdy nie wyrzeknę się mojej wiary”. (29 sierpnia 2014) »»

Poręba Wielka: bp Pindel dokonał koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej

Proboszcz parafii ks. Stanisław Sadlik podkreślał, że uroczystość koronacji jest wezwaniem dla wiernych, by stawać się lepszym. (28 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Cieszyn: biskupie prymicje o. Kusego, koadiutora diecezji afrykańskiej (zapowiedź)

1 września bp Kusy odprawi Mszę w kościele św. Marii Magdaleny, gdzie został ochrzczony, przyjął Pierwszą Komunię i sakrament bierzmowania. (28 sierpnia 2014) »»

Rychwałd: rekolekcje dla przedsiębiorców (zapowiedź)

Partnerem rekolekcji są Towarzystwa Biznesowe: kluby networkingowe zrzeszające katolickich przedsiębiorców w sześciu miastach w Polsce. (28 sierpnia 2014) »»

Bielsko-Biała: duże zainteresowanie warsztatami gospel

Wspólnie z Brianem Fentressem zajęcia w budynku Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących, poprowadzi Zuzanna Pradela. (27 sierpnia 2014) »»

Prawie 10 tys. złotych zebrano na potrzeby żywieckiego hospicjum

Za pieniądze te zakupione zostaną jednorazowy sprzęt medyczny, strzykawki itp. Wszystkie osoby zaangażowane w hospicjum pracują społecznie. (26 sierpnia 2014) »»

Powstała baza danych o ekumenizmie i wielokulturowości Śląska Cieszyńskiego

65-letni Zbigniew Niemiec przyznaje, że niełatwo jest dotrzeć osobiście do wszystkich kościołów na Śląsku Cieszyńskim i liczy na wsparcie internautów. (26 sierpnia 2014) »»

Rajcza z Superpucharem Bosco Cup

Po raz trzeci w starciu Mistrz Halowy z Mistrzem Lata wygrywa triumfator zimowej edycji rozgrywek Bosco Cup. (26 sierpnia 2014) »»

26 sierpnia – Dniem modlitwy za Kościół prześladowany na Bliskim Wschodzie

Biskupi zachęcają, by w tym dniu ofiarować swój udział we Mszy i Komunię w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. (25 sierpnia 2014) »»

Bielsko-Biała: Msza z okazji stulecia Czynu Legionowego

Udział w uroczystościach udział wzięli m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze, przedstawiciele organizacji społecznych. (25 sierpnia 2014) »»

V Seminarium Krajowe Szkół Ewangelizacji Św. Andrzeja

Kursy w Pogózu zorganizowała Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji świętych Cyryla i Metodego w Bielsku-Białej oraz Biuro Krajowe SESA. (25 sierpnia 2014) »»

Żywiec: koncert muzyki filmowej pod dyrekcją księdza misjonarza

Podczas koncertu przeprowadzono zbiórkę na potrzeby działającego przy parafii świętego Floriana Hospicjum św. Siostry Faustyny Kowalskiej. (24 sierpnia 2014) »»

Beskid Mały: modlitwa o pokój na świecie na Groniu Jana Pawła II

Kapłan, który dziękował podczas Mszy św. za kanonizację Jana Pawła II, przypomniał, że każda chwila papieża Polka była przeniknięta modlitwą. (24 sierpnia 2014) »»

Trójstyk: modlitwa o pokój na granicy trzech państw

Bp Galis apelował, by przezwyciężyć strach i zaufać Bogu, naśladując w tym Maryję, która nieustannie kieruje człowieka do swego Syna. (23 sierpnia 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Magurka Wilkowicka: finał „Ewangelizacji w Beskidach”

W sobotnim spotkaniu na Magurce uczestniczyło około 700 osób, w tym liczne rodziny i młode osoby, ale także osoby starsze. (23 sierpnia 2014) »»

Żywieckie organy na płycie

Premiera "płyty cegiełki" odbędzie się podczas koncertu organowego 24 sierpnia w żywieckiej świątyni pw. św. Floriana. (23 sierpnia 2014) »»

Jaworzynka: warsztaty „Arki Młodych” na granicy polsko-czesko-słowackiej

Kopia słynnej figury z Góry Gargano przybędzie na specjalne zaproszenie młodzieży z „Arki”. Na modlitwę zaproszono także miejscowych parafian. (22 sierpnia 2014) »»

Trójstyk: modlitwa trzech narodów na granicy trzech państw (zapowiedź)

Sobotnie uroczystości rozpoczną się od procesji, które prawie jednocześnie wyjdą z polskiego Trzycatka, słowackiego Čiernego i czeskiej Hrčavy. (21 sierpnia 2014) »»

Pielgrzymi-rowerzyści z Żywca dotarli na Saharę

"Tam gdzie dzieje się dobro, zło wkrada się w owczej skórze. Miesza, zwabia, obiecuje, łudzi, a przede wszystkim niszczy" (21 sierpnia 2014) »»

Zmiany personalne w diecezji bielsko-żywieckiej - sierpień

Aktualna lista zmian personalnych w diecezji bielsko-żywieckiej. (20 sierpnia 2014) »»

Trzebinia pożegnała swego pasterza

Od przyszłej niedzieli obowiązki trzebińskiego proboszcza obejmie ks. Piotr Krzystek, pracujący obecnie w parafii NMP Królowej Polski. (20 sierpnia 2014) »»

Zmarł śp. ks. Stanisław Sarnicki SAC

Msza św. pogrzebowa w intencji śp. ks. Stanisława zostanie odprawiona 22 sierpnia br. o godz. 12.00 w pallotyńskim kościele w Bielsku-Białej. (19 sierpnia 2014) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 175

1996-2014 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja