Kazanie na dziś:

Można czasem spotkać ludzi chwalących się, że od kilku lat nie korzystali z urlopu. Jezus nakazuje apostołom, by po swojej pracy ewangelizacyjnej w spokoju odpoczęli. »»

 

Dzisiaj

17:00 - Sułkowice Bolęcina, Św. Jana Chrzciciela. Peregrynacja Z. Bp P. Greger.

Wiadomości

Bp Rakoczy: potrzeba nam nowej Solidarności w obronie wspólnego dobra

„To nie przypadek, że strajk generalny wybuchł na podbeskidzkiej ziemi, gdzie ludzie tak powszechnie żyją wartościami wiary i ofiarnego patriotyzmu”. (6 lutego 2016) »»

Ostatki na rolkach w LUCE Arena

Wydarzenie to adresowane jest do wszystkich miłośników jazdy na rolkach, ale również do tych, którzy poszukują ciekawej formy spędzania wolnego czasu (6 lutego 2016) »»

106 lat wieczystej adoracji Jezusa Eucharystycznego w klasztorze sióstr klarysek

Siostry modlą się przed Jezusem Eucharystycznym w intencjach przynoszonych przez parafian, pielgrzymów, oraz przysyłających prośby przez internet. (6 lutego 2016) »»

Cieszyn: trzech więźniów przyjęło sakrament bierzmowania

"Bóg przychodzi dziś do was i chce wam, poprzez udzielany sakrament Ducha Świętego, w waszej duszy przyłożyć drugą pieczęć". (5 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Wilamowicach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Romanem Pindlem i proboszczem ks. Michałem Bogutą. (5 lutego 2016) »»

Beskidy: tradycja święcenia soli, chleba i wody od św. Agaty

Św. Agata czczona jest jako patronka zawodów mających kontakt z ogniem, a także orędowniczka w chorobach piersi i opiekunkę karmiących matek. (5 lutego 2016) »»

Żywiec: 27 osób złożyło akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi.

33 dniowy okres przygotowań do Aktu Ofiarowania prowadzony jest na ogół przez kapłana – dla grupy osób, często dla całej parafii. (4 lutego 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Hecznarowicach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Romanem Pindlem i proboszczem ks. Aleksandrem Smarduchem. (4 lutego 2016) »»

Wizytacja kanoniczna w parafii św. Magdaleny w Cieszynie

W ramach trwającej w parafii św. Marii Magdaleny wizytacji bp Piotr Greger spotkał się z nauczycielami i uczniami Gimnazjum i Liceum katolickiego. (4 lutego 2016) »»

Rajcza: pogrzeb śp. ks. kan. Alfreda Brody

Śp. ks. Alfred Broda urodził się 22 sierpnia 1936 r. w Zgłobieniu koło Rzeszowa. W 1961 r. przyjął święcenia kapłańskie. (4 lutego 2016) »»

Bp Pindel: ofiarowanie w świątyni zapowiada absolutne oczyszczenie na krzyżu

"A jednak ta Jezusowa śmierć na krzyżu przynosi absolutne oczyszczenie. Oto przyjście do świątyni jest zapowiedzią tego oczyszczenia". (3 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Kęty: zmartwychwstanki czuwały przy Znakach Miłosierdzia

Obraz mierzący prawie 2,5 metra wysokości i ważący 120 kilogramów zabierze dziś od zmartwychwstanek specjalny samochód-kaplica. (3 lutego 2016) »»

Kolejna częśc wizytacji kanonicznej w Ustroniu Polanie

Spotkania z nauczycielami i dziećmi w szkole złożyły się na kolejny dzień wizytacji kanonicznej biskupa diecezji. (3 lutego 2016) »»

Zmarł ks. Alfred Broda

Msza pogrzebowa i pochowanie ciała odbędzie się w czwartek, 4 lutego o godz 13.30 w kościele św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy, (2 lutego 2016) »»

Bp Rakoczy do redemptorystek: bądźcie światłem na świeczniku!

"Taka jest logika daru, taka jest logika miłości. Taka jest logika prawdziwego chrześcijańskiego życia, życia zakonnego". (2 lutego 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Pisarzowicach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp. Piotrem Gregerem i proboszczem ks. Januszem Gackiem. (1 lutego 2016) »»

We wtorek, 2 lutego, kuria diecezjalna jest nieczynna.

We wtorek, 2 lutego (Święto ofiarowania Pańskiego), kuria diecezjalna jest nieczynna. (1 lutego 2016) »»

Bielsko-Biała: VIII piłkarski Turniej Bosko Cup 2016

"Wszyscy mówili, że Buczkowice są murowanym kandydatem po mistrzowski tytuł, okazało się, że Rajcza zdobywa je po raz trzeci". (1 lutego 2016) »»

Jawiszowice–os. Brzeszcze: charytatywny koncert kolęd

"Niech wykonywane przez was kolędy i pastorałki zbliżają nas do Boga i drugiego człowieka" – mówił proboszcz ks. Burzyk, witając chóry i zespoły. (1 lutego 2016) »»

Kolędowanie w Witkowicach

W parafialnym kościele zabrzmiały zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i ludowe pieśni bożonarodzeniowe i piosenki współczesne (1 lutego 2016) »»

Opłatek duszpasterstwa małżeństw bezdzietnych

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu uczestnicy zawierzali Bożej miłości wszystkie problemy i radości małżonków. (1 lutego 2016) »»

Jubileusz Miłosierdzia w Nowej Wsi: dzieci odwiedziły chorych

Podczas odwiedzin uczennice wręczyły pensjonariuszom Centrum własnoręcznie wykonane gipsowe aniołki oraz serca z wikliny papierowej. (1 lutego 2016) »»

Fundacja Bliżej Młodych : wstąp do "Klubu Tysiąca ŚDM"

„Klub Tysiąca ŚDM” to ludzie, którzy finansowo wspierają przygotowania do ŚDM w diecezji bielsko-żywieckiej, regularnie przez cały rok. (1 lutego 2016) »»

Bp Pindel: miłosierdzie jest cierpliwe, łaskawe, nie zazdrości, nie szuka poklasku

Liturgię w kościele Starej Wsi zakończyło wspólne błogosławieństwo ordynariusza bielsko-żywieckiego i metropolity warszawskiego. (31 stycznia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Pogórze: rekolekcje dla maturzystów z diecezji (zaproszenie)

Najbliższa propozycja rekolekcyjna to spotkanie w dniach od 12 do 14 lutego roku w domu rekolekcyjnym przy parafii NMP Królowej Polski w Pogórzu. (31 stycznia 2016) »»

Harmęże: „Ferie u Franków” w Centrum św. Maksymiliana po raz trzeci

Tradycją Ferii jest goszczenie reprezentantów służby publicznej. Tym razem wypoczywające na feriach dzieci odwiedzili policjanci. (31 stycznia 2016) »»

Bp Greger w Oświęcimiu: św. Jan Bosko ukazywał młodym miłosierne oblicze Boga

Ks. Bosko zmarł 31 stycznia 1888 r. Został beatyfikowany w 1929 r., 1 kwietnia 1934 ogłoszony świętym Kościoła katolickiego. (31 stycznia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Wizytacja kanoniczna w Ustroniu Polanie

Biskup ordynariusz bielsko-żywiecki Roman Pindel w niedzielę 31 stycznia modlił się z parafianami podczas Eucharystii. (31 stycznia 2016) »»

Kęty: ponad 31 litrów krwi oddano podczas parafialnej akcji

Klinikom i szpitalom polskim potrzeba dziennie blisko 1,5 tys. litrów krwi. Rocznie zbiera się jej ok. 600 tysięcy litrów. (31 stycznia 2016) »»

Papież Franciszek odwiedzi były niemiecki obóz Auschwitz w czasie ŚDM

Do wizyty papieża na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego dojdzie przy okazji obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Krakowie. (30 stycznia 2016) »»

Wystawa o św. Maksymilianie i Auschwitz w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Zwiedzający wystawę w Parlamencie Europejskim w Brukseli mieli okazję obejrzeć 25 spośród ponad 260 prac Mariana Kołodzieja. (30 stycznia 2016) »»

Caritas: w Roku Miłosierdzia podaruj cząstkę siebie!

11 lutego br., czyli podczas Światowego Dnia Chorego, będzie dodatkowa możliwość oddawania krwi do godz. 15.30. (29 stycznia 2016) »»

Znaki Miłosierdzia w Janowicach

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp Piotrem Gregerem i proboszczem ks. Józefem Walusiakiem. (29 stycznia 2016) »»

W sobotę finały piłkarskiego Turnieju Bosko Cup

Pomysłodawca Turnieju Bosko Cup ks. Marcin Pomper zapowiada wielkie emocje na hali LO na os. Beskidzkim w Bielsku Białej. (28 stycznia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Znaki Miłosierdzia w Bestwinie

Obraz i relikwie Apostołów Miłosierdzia powitali członkowie wspólnoty parafialnej z bp Tadeuszem Rakoczym i proboszczem ks. Cezarym Dulką. (28 stycznia 2016) »»

Bp Pindel w Oświęcimiu: dziękujmy miłosiernemu Bogu za ocalenie

"Przeżywamy ten Jubileusz Miłosierdzia i wciąż odkrywamy kolejne przejawy tego, jak Bóg jest wspaniałomyślny, łaskawy miłosierny". (27 stycznia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Oświęcim: modlitwy i hołd ofiarom w 71. rocznicę wyzwolenia obozu

Modlitwę „Wieczny odpoczynek” odmówił ordynariusz bielsko-żywiecki bp Roman Pindel, a modlitwy w języku hebrajskim recytował rabin Schudrich. (27 stycznia 2016) »» Posłuchaj wiadomości

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 180

1996-2016 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja