Kazanie na dziś:

Często po wysłuchaniu kazania, wykładu czy serwisu informacyjnego, nie pamiętamy ich treści. Słowa Bożego należy słuchać sercem dobrym i szlachetnym, za-trzymywać je oraz wydawać »»

09:30 - B-B, klasztor Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Spotkanie z Arkadio.
10:00 - Kalwaria Zebrzydowska. VII Diecezjalna Pielgrzymga Małżeństw i Rodzin. Droga Krzyżowa.
12:00 - Kalwaria Zebrzydowska. VII Diecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin. Msza św.
19:00 - Żywiec Zabłocie, św. Floriana. Spotkanie "Zabłockie sacrum. Historia kościoła".

Bp Pindel do rodzin: ludzkich słów miłości nie może zagłuszać telewizor

W homilii bp Pindel zastanawiając się, co to znaczy budować na skale, którą jest Chrystusa, wskazywał na Świętą Rodzinę i jej doświadczenia, (20 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Greger: Bóg Bóg chce być obecny w naszej codzienności

"Historia chrześcijaństwa niejednokrotnie została zbrukana przez człowieka, ale Bóg jest miłością, która zawsze pochyla się nad człowiekiem". (19 września 2014) »»

Bielszczanie i salwatorianie pożegnali zmarłego w wieku 39. lat ks. Muchę

Ks. Chwałkowski żegnając swego kolegę kursowego z seminarium, przypomniał, że nie powinno się dziękować zmarłym, ale Bogu. (19 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Pielgrzymka małżeństw i rodzin diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej (zapowiedź)

Ordynariusz przypomniał, że przewodnią myślą pielgrzymowania będą tym razem słowa: „Budować na skale, którą jest Chrystus”. (18 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: za kilka dni rusza 13. Tydzień z Ewangelią

Inaugurację TzE zaplanowano na Żywiecczyźnie. 27 września w konkatedrze żywieckiej, bp Piotr Greger odprawi Mszę św. (18 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Oświęcim: trzy dni modlitwy młodych Europejczyków przeciwko przemocy

W piątek 19 września, po wizycie w miejscu pamięci i muzeum w Auschwitz, młodzież weźmie udział w ceremonii w Birkenau, (17 września 2014) »»

Zmarł pochodzący z Bielska-Białej ks. Tadeusz Mucha SDS

Ks. Tadeusz Mucha urodził się 24 października 1975 roku w Bielsku-Białej. Jak napisał w swoim życiorysie, z dnia 14 czerwca 1995 roku, (17 września 2014) »»

Oświęcim: następca św. Jana Bosko w kolebce polskich salezjanów

Kilkadziesiąt par młodzieży zatańczyło przed następcą św. Jana Bosco taniec belgijski, a potem młodzi zaprosili generała do menueta. (16 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Przełożony generalny salezjanów: miejcie otwarte oczy na rzeczywistość

„Chcę, żebyście otwarli wasze serce na to, co mówi do was Jezus” – zachęcał przełożony salezjanów, zwracając się do młodzieży. (16 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Jawiszowice-Brzeszcze: odpust parafialny ku czci Matki Bożej Bolesnej

Po Mszy Ksiądz Biskup odmówił litanię do Matki Boże Bolesnej, a następnie wokół kościoła przeszła procesja eucharystyczna. (15 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. Studenski: wychowanie chrześcijańskie jest integralne i poszerza perspektywę

"Otworzenie się na coś więcej niż czysty pragmatyzm wcale nie wyklucza tego, że człowiek będzie się czuł spełniony i szczęśliwy". (14 września 2014) »»

Wolontariat ŚDM

Dla wszystkich chcących przyłączyć się do wolontariatu Diecezjalne Centrum ŚDM udostępniło specjalny mail: wolontariatsdm@gmail.com. (14 września 2014) »»

Święto Podwyższenia Krzyża w Beskidach

Wśród pielgrzymów, którzy modlili się na papieskim Groniu, był Eugeniusz Mróz – kolega szkolny Karola Wojtyły z wadowickiego gimnazjum. (14 września 2014) »»

Żywiec: ruszył kolejny etap przygotowań diecezji bielsko-żywieckiej do ŚDM

"W Krakowie dojrzewał w kontakcie z tymi świętymi człowiek, który całemu światu ogłosił encyklikę będącą orędziem o Bożym miłosierdziu". (13 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. Piotr Hoffmann: najważniejsze jest przygotowanie duchowe do ŚDM

Duchowny poinformował, że rozpoczęło się wstępne przygotowanie miejsc noclegowych dla gości, którzy przyjadą do diecezji podczas ŚDM. (13 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Ks. Andrzej Wołpiuk: ŚDM to nie fajerwerki, ale prawdziwa droga

Światowe Dni Młodzieży to nie „event” czy fajerwerki, ale musi za tym stać formacja i rzetelne przygotowanie – mówi ks. Andrzej Wołpiuk. (13 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

400-lecie pielgrzymki księcia Adama Wacława do Kalwarii Zebrzydowskiej

Uroczystości zorganizowali Dyrektor Muzeum Śląska Cieszyńskiego, kierownictwo Kalwaryjskiej Asysty Cieszyńskiej i „Wszechnica”. (13 września 2014) »»

IV Tydzień Wychowania – o prawdzie jako fundamencie wychowania

Wśród tekstów do pomocy znalazł się także zapis wykładu, jaki wygłosił bp Roman Pindel podczas ogólnopolskiej konferencji. (12 września 2014) »»

Beskidy: kapłani-żołnierze z Bartoszyc na papieskim Groniu

"Wciąż wracamy myślą do tych wspólnych chwil, naznaczonych potem, łzą i hartowaniem serc w trudnej rzeczywistości" - mówi Kwaśniowski. (12 września 2014) »»

Bielsko-Biała: diecezjalna Caritas na rzecz prześladowanych chrześcijan

Bielsko-żywiecka Caritas planuje także charytatywny mecz, który 28 września rozegrają w Milówce księża z parafianami. (11 września 2014) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarł ks. Antoni Weidemann, były proboszcz parafii Murcki.

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 13 września w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach-Murckach. (11 września 2014) »»

Rychwałd: zakończyły się Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie

Turniej rozgrywany był na ceglastych kortach w czterech kategoriach wiekowych: do 40 roku życia, +40, +50 i + 60 oraz w deblu. (11 września 2014) »»

Caritas rozpoczyna przyjmowanie żywności objętej rosyjskim embargiem