Kazanie na dziś:

Najemnik to żołnierz lub pracownik, którego jedynym celem jest zarobienie pieniędzy. W Ewangelii to człowiek niezdolny do poświęceń, uciekający przed niebezpieczeństwem. »»

 

Dzisiaj

12:00 - B-B, kościół na os. Karpackim. Msza o okazji 50-lecia ks. F. Płonki. Bp T. Rakoczy.

Wiadomości

Bielsko-Biała: modlitwa o owoce ŚDM w sanktuarium maryjnym w Hałcnowie

„Kiedy mówimy o wierze, mówimy o wszystkim, o sensie życia, o sensie wszystkiego. Każda nasza działalność, wszystko, co robimy, co mówimy (24 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Żywiec: około 4 tys. osób weźmie udział w modlitwie z o. Bashoborą

Aby wziąć udział w rekolekcjach, trzeba się zapisać. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej wspólnoty www.magnaliadei.pl (22 kwietnia 2015) »»

"Polityk w mediach" - spotkanie z ks. Tomaszem Jaklewiczem

Spotkanie pod hasłem: "Polityk w mediach" zorganizował duszpasterz środowisk samorządowych ks. dr Marek Studenski. (22 kwietnia 2015) »»

Etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

W tym roku zakres merytoryczny konkursu obejmował Księgę Jonasza, Ewangelię według św. Łukasza i Dzieje Apostolskie wraz z wprowadzeniami. (21 kwietnia 2015) »»

Skoczów: fotografie i wspomnienia z papieskiej wizyty sprzed 20 lat

Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko zapamiętał wśród pielgrzymów na Kaplicówce rodzinę z siedmioma dziećmi niepełnosprawnymi (21 kwietnia 2015) »»

XIV Dni Kolbiańskie

Gościem spotkania był fotograf siedmiu kolejnych papieży, Arturo Mari, który dał osobiste świadectwo świętości w codziennym życiu Jana Pawła II. (21 kwietnia 2015) »»

Spotkanie duszpasterzy osób żyjących w związkach niesakramentalnych

Zastanawiano się też nad sposobami spełnienia, przeżywanego przez niektóre pary niesakramentalne, pragnienia głębszego spotkania z Jezusem (20 kwietnia 2015) »»

Marklowice Górne: ćwierćwiecze parafii św. Jozafata Kuncewicza

Hierarcha zachęcił, by odczytać Ewangelię jako zaproszenie do naśladowania tych, którzy uwierzyli, do świadczenia o Zmartwychwstałym. (20 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

VII Tydzień Biblijny w sanktuarium w Hałcnowie

"Jednak dobry Bóg przez proroków prowadzi nas do obiecanego Mesjasza i ukazuje nam prawdę o Bogu bogatym w miłosierdzie" (20 kwietnia 2015) »»

Bp Pindel do katechetów: dziękujmy za sytuacje kryzysowe

"Sytuacja kryzysowa może posłużyć do tego ażeby nastąpił wzrost, dokonał się rozwój. Można zmienić tak struktury, które są niewydolne". (19 kwietnia 2015) »»

Spotkanie ze słowem Bożym - o Panu Bogu i jedzeniu

Rozmówcy mówią o symbolice jedzenia w związku z przyjściem Jezusa do Wieczernika mimo drzwi zamkniętych i Jego prośbie o kawałek ryby. (19 kwietnia 2015) »»

A. Comiskey: w Kościele jest miejsce dla ludzi chcących uzdrowić zranioną płciowość

Amerykanin o irlandzkich korzeniach podkreśla z kolei, że teologia ciała Jana Pawła II miała olbrzymi wpływ na jego nawrócenie na katolicyzm (19 kwietnia 2015) »»

Ks. Oko: gender to ideologia ateistów, którzy uwierzyli, że seks jest bogiem

"To jest ideologia ateistów, którzy uwierzyli, że seks jest Bogiem. To tłumaczy te absurdy. To nie jest filozofia, która ma służyć prawdzie" (19 kwietnia 2015) »»

Złoty jubileusz ks. inf. W. Fidelusa – proboszcza mianowanego przez Karola Wojtyłę

„Szlachectwo zobowiązuje! Nauka w tej samej szkole, do której uczęszczał przyszły papież, wiąże się z koniecznością dawania świadectwa” (18 kwietnia 2015) »»

Harmęże: rozpoczęły się Dni Kolbiańskie

Dni Kolbiańskie zainaugurowała konclebrowana Eucharystia pod przewodnictwem ordynariusza bielsko-żywieckiego biskupa Romana Pindla. (18 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Cieszyn: nowy dyrektor szkoły katolickiej

Zdaniem nowego dyrektora, w szkole zarządzanej przez niego nacisk powinien zostać postawiony na wychowanie katolickie i wsparcie rodziny. (17 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: zakończył się ekumeniczny festiwal „Sacrum In Musica”

Luterański biskup Paweł Anweiler w słowie na zakończenie imprezy porównał bielski festiwal do strumienia wody nawadniającej glebę. (17 kwietnia 2015) »»

„Sacrum in musica”: bizantyjska kratima rozbrzmiała w luterańskim kościele

Utworem, który zrobił na publiczności największe wrażenie, była kilkunastominutowa kratima – misternie rozbudowana kompozycja na głosy. (16 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Tydzień Biblijny w Milówce (zapowiedź)

W trakcie Tygodnia Biblijnego można sięgnąć do Duchowej Apteczki i wylosować dla siebie Słowo Boże, lub zakupić Pismo Święte oraz inne książki. (16 kwietnia 2015) »»

Zbiórki krwi organizowane przez diecezjalną Caritas

Tegoroczna pielgrzymka jest wyjątkowym podziękowaniem Bogu za 25-lecie reaktywacji Caritas w Polsce, za jubileuszowy Rok Caritas. (16 kwietnia 2015) »»

Bielsko-Biała: główna nagroda Biennale Plakatu dla irańskich artystów

"Plakat przedstawia osobę, której stopy skierowane są jednocześnie do przodu i do tyłu. To bardzo czytelny symbol człowieka szukającego" (15 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Melanż muzyki klezmerskiej, chóralnej i jazzowej na scenie BCK

Mieszkankach rytmu, śpiewu i improwizacji jazzowej oczarowała publiczność, wśród której byli biskupi Piotr Greger i biskup luterański P. Anweiler. (15 kwietnia 2015) »»

Bielsko-Biała: ruszył Festiwal „Sacrum in Musica”

Biskup wyraził życzenie, by muzyka na bielskim festiwalu jednoczyła serca oraz „otwierała nas na piękno, które czeka po drugiej stronie życia”. (14 kwietnia 2015) »»

Zmarł śp. Ks. Alfons Chmiel

13 kwietnia br. zmarł śp. Ks. Alfons Chmiel. Pogrzeb odbędzie się w parafii Św. Jana Chrzciciela w Brennej, 16 kwietnia o godz. 13.00. (14 kwietnia 2015) »»

Bielsko-Biała: finały Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”

Uroczyste podsumowanie 18. Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbędzie się 2 czerwca w Bielskim Centrum Kultury. (14 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bp Pindel w Łagiewnikach: św. Jan Paweł II - papież miłosierdzia

Kaznodzieja zobrazował funkcjonowanie Bożego Miłosierdzia w tych trzech wymiarach ewangeliczną przypowieścią o synu marnotrawnym. (13 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Rok św. Jana Pawła II w Skoczowie

Rocznicowe obchody zainaugurowano modlitwą i śpiewem w skoczowskim kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. (13 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Zmarł ojciec księdza Eugeniusza Warzechy

Pogrzeb taty ks. Eugeniusza Warzechy odbędzie się w środę 15 kwietnia o godz. 13.00 w parafii w Kaczycach. (13 kwietnia 2015) »»

„Polityk w mediach” – wykład ks. dra Tomasza Jaklewicza (zapowiedź)

W ramach duszpasterstwa parlamentarzystów samorządowców planowane są dwa razy w roku spotkania formacyjne, rekolekcje zamknięte co roku. (13 kwietnia 2015) »» Posłuchaj wiadomości

Bielsko-Biała: modlitwa wolontariuszy Caritas w Tygodniu Miłosierdzia

W ub roku organizowane były także zbiórki dla dotkniętych powodzią Bałkanów, dla prześladowanych w Syrii i innych częściach świata. (13 kwietnia 2015) »»

55-lecie kapłaństwa franciszkanów w Harmężach

Punktem kulminacyjnym spotkania była Msza święta sprawowana w niedzielę w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach. (13 kwietnia 2015) »»

Idź do strony: 1, 2, 3, 4, , 192

1996-2015 © Kuria Bielsko-Żywiecka | Redakcja